wz

Osobní stránky

Série o koních

Tuto sérii povídek jsem nepsala já, ale dcera mé známé. Neodpovídám za pravopis, protože jsou v původním textu autorky.

Užitečné weby

Pohádky Gif obrázky Tapety

Kůň

..v boxu u mého koně byl chlap. Vzala jsem do ruky koště a šla jsem na něj..více>>>

kun

Svět očima koní

vodotisk koně

O Vardézovi

Jednoho dne mi mamka přivedla domů od kamaráda kobylku poníka, která se jmenuje Lucka. Jednou, když se mamka šla podívat za Luckou, tak se podívala do Lucčiných papírů a zjistila, odkud je koupená. Mamka se rozhodla jet do Libkovy Vody podívat. Chtěla mně totiž koupit nového koně, protože Lucka není naše.

Když mamka volala tetě, tak jsme se ještě neznaly. Když jsme dorazili na místo, tak ten den pršelo a Lukáš měl na sobě kraťasy. Zavedl mne do stáje a dal mně Vardézovy věci a pomohl mi ho nasedlat.

Po ježdění jsem si chtěla Vardéze odsedlat, ale Lukáš mi řekl, abych to nechala udělat Barču, že by byl na ní Vardéz na ni naštvaný. Od této chvíle jsme za nimi začali jezdit a já jsem začala s Lukášem chodit do Humpolce na školu. Jednou jsme tam přijeli a holky šly jezdit, tak mi teta řekla, ať jdu jezdit taky, a ať si vezmu pod sedlo kobylku jménem Lejdy. Holky mně daly její věci, abych si jí mohla nasedlat a šlo se pro koně do výběhu.

Přivedli jsme koně z výběhu a šlo se pucovat. Samozřejmně Lejdy byla moc špinavá, protože se vyválela v té největší kalužině, co byla ve výběhu. Když jsme měli nasedláno, tak jsme je vyvedly ze stáje a nasedli jsme a vyrazili jsme do terénu!!!
Když jsme se vracely z vyjížďky tak jsme to vzaly přes rozbitý výběh, Lejdynka se naštvala a zakousla my udidlo a nacvalala přímo proti Lukášovi. Tak jsem jí musela vzít více za udidlo abych jí mohla vůbec zastavit.

Jednou jsme přijeli k tetě a Lukáš jel zrovna ze svojí přítelkyní na hory jako instruktory lyžování na snowbordu, tak jsem tam zůstala na prázdninách..
Druhý den ráno jsme s holkami pustily koně do výběhu a koně nám utekly,utekl Vardez, Amonar a také nám utekly poníci tak jsme je šly chytit aby je náhodou neporazila auta ....
Já jsem chytila Vardéze s Amouškem a odvedla jsem je do ohrady a holky mezitím přivedly poníky a šlo se místovat..
Po obědě jsme šly ke koním a šlo se jezdit, já jsem si vzala pod sedlo kobylku jménem Jalná. Nelinka si vzala pod sedlo koně který se jmenuje Lord..

V pondělí jsem ráno vstala a šla jsem místovat koně aby to strejda nemusel večer dělat sám. Odpoledne přijely tetiny děti a já jsem šla s její dcerou Eliškou jezdit. Eliška si vzala pod sedlo koníka který se jmenuje Blek..

Po ježdění jsem šla odsedlat Jalnou a šla jsem do výběhu pro mladou kobylku jménem Makrame je tříletá kobylka je moc hodná malá a strašně učenlivá.

Po lonžování jsem Makramku na lonži vykrokovala a zavedla jsem jí do stáje, oduzdila jsem jí dala jsem jí vazačku a zavedla jsem jí do ohrady. šla jsem za tetou a za mamkou nahoru a teta mi řekla, že si mám chvilku odpočinout.
K večeru když jsem odjížděla tak mi teta poděkovala a řekla mi, že mám zase někdy přijet na prázdniny…

Když jsem přijela domů, tak se se mnou naše kotě strašně mazlilo. Druhý den jsem šla do stáje za Lucinkou a nakrmila jsem jí a dala jsem jí do výběhu. Jednou mamka chtěla jet za tetou tak jí volala, ale teta jí řekla, že jsou na závodech..

Tak to je příběh o Vardézovy


O autorce

Autorkou této série povídek nejsem já, ale dcera mojí kamarádky. Dala mi souhlas se zveřejněním. I přes své mládí dokázala nspsat poutavé příběhy o koních.