wz

Osobní stránky

polibek

Pohádky

Čert na balkoně

Byl jednou jeden malý čertík. Žil v pekle, kde bylo teplo a dostatek všeho. Dobře se učil a tak ho za odměnu Vládce pekla poslal do na zem, aby se naučil svému řemeslu. Lidem dělal přes den čertoviny a v noci nevěděl, kam by hlavu složil. Zalíbil se mu balkon. Dolétl si na něj a díval se, co se děje uvnitř.

Byl tam kluk, který byl asi stejně starý, jako on, ale ještě nespal. Místo toho si četl v pokoji pohádky. Najednou se chlapec podíval za okno. Viděl, jak se na něj dívá čertík. Začal se ho bát a křičel. Čertík se protáhl pootevřeným oknem, a vzal chlapce do pytle. Odnesl ho do pekla.

V pekle čertík chlapce pustil. Chlapec se rozhlížel a moc se bál. Všude bylo moc kotlů, pod kterýma se topilo, svítilo tam moc plamínků.
"Já se bojím. Chci spátky k mamince a tatínkovi." řekl chlapec a těměř plakal.
"Nikam nepůjdeš. Musíš si tu odpracovat trest. Nespal jsi pozdě v noci. A neposloucháš rodiče." Odpověděl čertík.
"Jak to víš?" ptal se ho chlapec.
"Z knihy hříchů." řekl čertík.

Chlapec začal plakat. Čertík ho odvedl do jeho cely. Byl tam s ním. Vykouzlil mu tam postel. Chlapec rychle usnul. Ráno ho přivedl ke kotli.
"Budeš tady přikládat pod kotle.Támhle je dřevo." Chlapec začal z hromady dřeva přikládat pod kotle a na rodiče si ani nevzpomněl. Ale večer mu bylo smutno. Chtěl, aby mu maminka uvařila večeři a tatínek mu přečetl pohádku. Čertík mu za odměnu vyčaroval stůl a na něm večeři jako pro prince, ale chlapec jen ochutnal a šel spát do postele.

Další den ho čertík vrátil na zem. Chlapec byl jak vyměněný. Poslechl maminku a tatínka a hned po pohádce šel spinkat. Bál se že bude zase v pekle přikládat pod kotel.

A malý čertík? Dostal od Vládce pekla velkou pochvalu. Potrestal hříšníčka a udělal, co měl.