wz

Osobní stránky

Jiřina

Vdávala se mladá, protože čekala miminko. Netušila, že manžel bude násilník a to pocítí i syn více>>>

dovolená

Druhá šance

Bára

Jako malá jezdila dna prázdniny k babičce a dědovi.Našla jsem si tam kamarádky a Andy byla jedna z nich. Babička ji neměla moc ráda, ale my jsme si rozuměli.

Ikdyž každá z nás šla na jinou školu, prázdniny jsme trávili spolu. Andy doma, já u babičky. Ve druhém ročníku jsem ji šila šaty a učila se s ní matematiku. Mne šla a ona z ní dělala opravnou zkoušku. Našla si přítele a matematika šla stranou. Kryla jsem je, ale stejně se to provalilo, když Amdy neudělala opravnou zkoušku.

Andy se nezdala. Šla studovat dálkově při zaměstnání. Školu měla kousek ode mne, tak jsme se scházeli. Obdivolaal jsem ji. Ráno do práce, odpoledne do školy a o víkendech se učit. Ale dostudovala a to bylo důležité.

Pár let jsme se neviděli, protože jsem k babičce už moc nejezdila. Měla jsem u nás doma přítele. Po pár letech jsem se s ním rozešla a s k babičce jsem opět často jezdila. Zkusila jsem na ní zazvonit, ale už tam nebydleli. Náhoda mne přivedla za její maminkou. Prodávala ve stánku u autobusu. Nechala jsem u ní číslo na mne a požádala jí, aby jej Andy předala.

Andy zavolala a sešli jsme se. Naše setkání bylo šťastné. Měla roční dceru se jménem po mně. Byla šťastně vdaná a bydleli sami v bytě manželových rodičů.

Stalo se, že jsem otěhotněla i já. Takže jsem k babičce moc nejezdila, ale s Andy jsme si psali a volaly. Najednou přestala zvedat telefon a odpovídat. Nedalo mně to a když jsem byla u babičky, stavěla jsem se i za Andy.

Byla doma, otevřela. Pozvala mne na kávu a povídali jsme si. Manžela jí na přechodu srazilo auto a na místě zemřel. Zůstala na všechno sama. S hypotékou, s dcerou a bez práce. Tiskla dceru k sobě, když to vyprávěla. Moc jí manžel chyběl.

Mamka prodala velký byt, nastěhovala se novému manželovi, zaplatila jí hypotéku. To jí pomohlo finančně, ale ztrátu milovaného muže jí nemohl nikdo nahradit. Ani Andy o náhradu nestála. Moc ho milovala. Chtěla, aby dcera znala otce a nechtěla, aby jí ho někdo nahradil.