wz

Osobní stránky

Jiřina

Vdávala se mladá, protože čekala miminko. Netušila, že manžel bude násilník a to pocítí i syn více>>>

dovolená

Druhá šance

David

David byl obyčejný, hodný kluk. Dobře se učil, hrál fotbal. Věřil v boha a každou neděli chodil do kostela s matkou a mladší sestrou. otec mu umřel, když byla sestra malá. jediným mužským vzorem mu byl kněz.Obdivoval jeho čistotu.

Na gymnáziu ve městě se seznámil s dívkou. Bydlela v nedaleké vesnici. Jezdili splu do školy i ze školy. Oba šli na vysokou do Brna. Anna chtěla být lékařkou, David knězem. Měl před sebou těžkou volbu. Chtěl být knězem a přitom si vzít Annu a být s ní po celý život. Dlouho se nedokázal rozhodnout, až se to vyřešilo samo.

v létě jel s Annou na výlet. Milovali se. Oba toho litovali a David chtěl svou chybu napravit svatbou. Anna po pár týdnech zmizela. hledal ji po celém Brně. Marně. Davida to dost trápilo. našel si partu, která po nocích hrála na automatech a popíjela alkohol. David sice studoval dál, ale noční žovot ho stál spoustu energie a peněz. Sám pochpopil, že to není řešení.

David si našel brigádu. Ráno do školy, odpoledne do práce a o víkendech učení. Neměl čas se trápit pro Annu.Těšil se domů na vánoce k mamince a Daně. Stavěl se za knězem ke zpovědi. Celý den byl v kostele a modlil se. Vánoce strávil v klidu a přemýšlel, co dál. V srdci stále nosil Annu, ale touha sloužit bohu byla silnější. Chtěl se s Annou rozloučit. Jel za ní domů, ale ona na vánoce nepřijela. Její rodiče byli vyděšení, když David přijel bez ní. Neviděli ji od prázdnin.

V květnu mu volala maminka. Přišla mu domů obsílka od soudu. David okamžitě přijel domů. Když si přečetl dopis, sedl si na židli a nebyl schopen slov. Jeho milovaná Anna umřela při porodu jeho dcery. Dala jí jméno Anna. Úřady ho žádali o prokázání otcovství a svěření dítěte do jeho péče.

David neváhal a nechal si dceru u sebe. Byla celá matka. Změnil celý svůj život. Přestal pracovat, dojížděl každý den do školy a společně s maminkou a sestrou se staral o dceru. Když byly Anničce dva roky, umřela maminka na rakovinu. Starost o Annu převzala sestra. Pracovala u koní. David dostudoval a stal se knězem. Annu vychovala Davidova sestra. Anna ji brala jako matku. David měl oči jen pro Annu. Dal by jí vše.

Anna byla skvělá. Když šla Anna z kostela, srazilo jí auto. Nic se jí nestalo, ale mladík jí dal své číslo pro případ, že by byla zraněná. Anna neodolala a zavolala mu. Scházeli se poravidelně. Anna našla odvahu a řekla o svém vztahu otci. Nebyl nadšený, ale byl to život Anny. Neměl právo do něj zasahovat. Dal Anně požehnání a oddal je v kostele.