wz

Osobní stránky

Jiřina

Vdávala se mladá, protože čekala miminko. Netušila, že manžel bude násilník a to pocítí i syn více>>>

dovolená

Druhá šance

Jiřina

Jiřina byla obyčejná dívka, když se musela starat o mladší sestru. Ale ne dlouho. Našla si přítele a brzy se vdávala. Čekala s ním miminko. Odstěhovala se s ním k jeho matce. Pro ni nebyla v ničem dobrá.

Pořídili si s manželem domek. Vše se zdálo ideální, ale manžel začal pít a toulat se po restavracích. Při ranních návratech nešel pro ostrá slova i ránu daleko. Důvod si vždy našel. Jeho rány pocítil i syn. Nenáviděl otce za to. Jiřina se snažila syna chránit, ale nešlo to.

Jiřina to tajila, styděla se za to. Nedokázala proti tomu bojovat celých dvacet let. Když jednou nepřišla do práce, šla za ní kolegyně. Našla ji ležet v bezvědomí pod schody. Zavolala sanitku a Jiřinu vezli do nemocnice. Když se probrala, tvrdila, že spadla ze schodů. Její otec to ale tak nenechal. Vypravil se pro její věci a přestěhoval je k sestře Julii. Jiřina zažádala o rozvod. Syn byl již dospělý a věčně v cizině.

Podala si inzerát. našla si přítele, ale ne z města. Bydlel v jiném městě. Zdálo se, že si rozuměli a tak se Jiřina rozhodla, že se k němu přestěhuje. Sym byl ženatý, takže jí nic nebránilo. Brzy došlo i na svatbu. Bydleli na podnájmu, ale on měl požádáno o byt. Nakonec se do bytu nastěhoval s jinou ženou a Jiřina tam zůstala. Opět se vrátila k sestře Julii.

Požádala znovu o rozvod, našla si novou práci a podala seznamovací inzerát. Tentokrát měla štěstí. Byli spolu štastní. Bydleli spolu několik let a nakonec se vzali. Bydlela kousek od Julie, tak se navštěvovali.