wz

Osobní stránky

Jiřina

Vdávala se mladá, protože čekala miminko. Netušila, že manžel bude násilník a to pocítí i syn více>>>

dovolená

Druhá šance

Miloš

Miloš to v životě neměl lehké. Doma vládl otec tvrdou rukou a nešel pro ránu daleko. Byl rád, že na učilišti může být na internátu. Bylo to ve městě jeho prarodičů, ke kterým občas zaběhl na návštevu.

Po vojně se jeho matka rozvedla a bydleli spolu u tety. Tam si našel práci a chtěl si najít rodinu. Našel si přítelkyni s miminkem. Vzali se, pořídili si byt, vychovávali postiženého syna.

Manželka se starala o domácnost a syna, on byl věčně pryč. Dost se odcizili, protože Miloš toužil po dítěti, ale manželka ne. Bála se, že by se nemohla věnovat synovi, který péči vyžadoval.

Tak nakonec jen přežívali v jednom bytě, komunikovali jen o synovi, Miloš spal na gauči. Manželka si koupila auto na splátky, udělala si řidičský průkaz, a jezdila. Syn si občas tajně půjčil auto, aby mohl jet na zábavu, ikdyž mu bylo jen šestnáct.

Jednou přišla rána osudu. Volala mu manželka, že v noci si syn půjčil její auto, že neodhadl předjíždění a s kamarádem vjeli pod nákladní vůz. Oběma to useklo hlavu. Ikdyž nebyl jeho, měl ho rád. Nebylo mu ještě ani osmáct

Ani smrt syna manželství nespravila. Naopak. Miloš e odstěhoval na ubytovnu a začal nový život. Našel si práci, která ho bavila, koupil si byt, zažádal o rozvod. Všechno nechal manželce, vzal si jen osobní věci, hledal si ženu, s kterou rád zestárne. Zatím nenašel, ale je šťastný i tak....