wz

Osobní stránky

Jiřina

Vdávala se mladá, protože čekala miminko. Netušila, že manžel bude násilník a to pocítí i syn více>>>

dovolená

Druhá šance

Sandra

Se Sandrou jsem kamarádila od střední školy. tam jsem se s ní seznámila. Seděli jsme spolu v jedné lavici, chodili spolu do tanečních. Praxi jsme měli v jednom domě, tak jsme chodili spolu i na obědy.

Když nám končila škola, naše cesty se rozpojili. já šla na nástavbové studium a Sandra do práce. Občas jsme si zavolali, ale stále méně. Odstěhovala se od rodičů a to už byl opravdu konec.

Náhoda nás svedla dohromady až po letech. Byli jsmo obě těhotné a sešli jsme se na vyšetření. Dali jsme si na sebe čísla a sešli jsme se. Vyprávěla, že se musela odstěhovat od rodičů. její otec se měnil na ženu a ona to neunesla. Šla s tehdejším přítelem.

Ten bydlel na venkově. Tam měla psa a toho soused otrávil. Moc se pro něj trápila, protože to byla jediná duše, která ji milovala. S nikým se tam neznala, přítel jí držel doma, nikam nesměla.

Tam potkala nynejšího manžela. on tam jezdil pomáhat babičce, její sousedce. Koupili si byt ve městě, vzali se a čekali chlapečka. Moc se na něj těšila. Stalo se, že jí večer tvrdlo břicho a přestala cítit pohyby. Ráno brzo jeli do porodnice a tam zjisili, e dítě umřelo. Nechali jí porodit mrtvého syna. Sesypala se, ikdyž za ní manžel stál.

Aby toho nebylo málo, tak ještě měla potíže se slinivkou. Ležela v nemocnici. Bála jsem se za ní jít, protože jsem měla před termínem porodu.

Když se mi narodil syn, blahopřála mi, ale nepřišla se podívat. Rána v srdci byla stále bolavá. Když mlj syn slavil první narozeniny, volala Sandra, že je těhotná. Zjara se jí narodila zdravá holčička.